poniedziałek, 22 września 2008

Odnowa Antropologiczna - warsztaty dla wypalonych życiowo.










ZAKRES TEMATYCZNY

3-dniowych warsztatów:

Dbałość o zdrowie fizyczne jest nieodzownym elementem mądrego i świadomego życia człowieka XXI wieku. Propaguje się sport, jako środek zapobiegawczy przeciw chorobom cywilizacyjnym, ekologię jako antidotum na zatrute środowisko, dietę jako warunek sił i energii życiowej. Zdrowy tryb życia stał się pewną modą i sposobem na zaprogramowanie codzienności. Jogging, tenis, rower usprawniają nasze ciała, wzmacniają serca, przedłużają sprawność. Ale człowiek to nie tylko ciało. Rozumiemy to dobrze, gdy pomimo sił fizycznych i dobrych analiz medycznych przychodzi czas zmęczenia, znużenia, zniechęcenia. Ludzkiej cielesności nie da się oddzielić od sfery psychiki i emocji. Wszak wszystko to kształtuje ludzką codzienność.
Refleksja nad potrzebą samomotywacji przychodzi późno. Nieraz za późno, gdy ogarnia nas poczucie wypalenia, zmęczenia, pustki. Wtedy trudno jest określić własny cel życia i jego wartość.
Aby temu zapobiec proponujemy szkolenie, które nauczy, jak dbać o samorozwój, jak odprężyć swój umysł, jak odnaleźć sens na nowo w pracy dnia codziennego.

CELE SZKOLENIA:

1. Pozyskanie UMIEJĘTNOŚCI:

a. zarządzanie emocjami;
b. programowanie samorozwoju i samomotywacji;
c. bieżąca analiza własnych zachowań;
d. panowanie nad sobą;
e. transformowanie jakości życia.

2. Zdobycie WIEDZY:

1. O technikach samomotywacji;
2. O mechanizmach obronnych i rewitalizujących;
3. O instrumentach relaksacyjnych;
4. O obronie przed stresem.

3. Planowane KORZYŚCI:

1. zintensyfikowanie twórczego potencjału osobowego;
2. ustabilizowanie relacji komunikacyjnych (wew. i zew.) i społecznych;
3. poprawienie synchronizacji pracy zespołowej, podczas realizacji dużych analityczno-materialnych projektów.

Szkolenie odbywa się:
• w całkowitej izolacji od tzw. „świata zewnętrznego”;
• bez możliwości korzystania z telefonów komórkowych, komputerów, sprzętu audiowizualnego itp.;
• każdy z uczestników podpisuje kontrakt uczestnictwa (złamanie go jest jednoznaczne ze skreśleniem z listy uczestników);
• jest to czas przeznaczony na spotkanie z samym sobą, wyciszenie, refleksję; na pracę nad sobą, na regenerowanie i kształtowanie siebie;
• obowiązuje regulaminowe silentium, które ma wspomóc proces rewitalizacji;
• treningi odbywają się pod kierunkiem trenerów.

Metody Pracy
• warsztaty heurystyczne i terapeutyczne,
• ćwiczenia indywidualne i grupowe,
• medytacja ciszy,
• konsideracje,
• elementy reaktywacji energii życiowej,
• indywidualne rozmowy z trenerem, tzw. „kwadranse budzenia życia”,
• całkowita izolacja od zewnętrznych zakłóceń.

Czas szkolenia:
Od piątku (godz. 16.00) do niedzieli (godz. 18.00).

ALLOQUI Hominem "intelektualne dziecko" naszego trenerskiego rzemiosła.

Retoryka jest najważniejszą nauką życia. Uczy umiejętności w niezwykle szerokim aspekcie rozwoju człowieka - od prostej komunikacji począwszy, przez trudne negocjacje, twórcze myślenie, wygraną erystykę, zwinną autoprezentację aż po niezłomną perswazję.
Tego wszystkiego uczymy sięgając do korzeni antycznej retoryki i wielowiekowych dokonań retorów wieków następnych i współczesnych.
Nasz Instytut Umiejętności Retorycznych ALLOQUI HOMINEM jest firmą szkoleniową specjalizującą się wyłącznie w retoryce. Nie uczymy wszystkiego! Przez lata pracy i poszukiwań wypracowałyśmy naszą autorską matrycę skutecznego nauczania umiejętności retorycznych. Pracujemy metodą tzw. ↔ „dwukierunkowej mobilizacji”. Przekazujemy jednocześnie teoretyczne i pragmatyczne podwaliny retorycznej nauki.

Stworzyłyśmy nasze własne metody pracy – pracujemy na bazie jednostkowych osobowości osób szkolonych tworząc tzw. „personalny kunszt komunikacji perswazyjnej”.

W retoryce nie chodzi bowiem o chwilowe wymuszenie uległości, a o trwały sukces obu stron. Jak to zrobić? To jest właśnie sztuka prawdziwej retoryki! A tego uczymy!

sobota, 13 września 2008

Witam!

...na aktywnej stronie www.trenerki.pl


"Jeśli chcesz zbudować statek nie zbieraj ludzi, by rąbali drwa i ostrzyli narzędzia, nie przydzielaj robót i nie rozdawaj zadań. Naucz ludzi tęsknoty za bezkresnym morzem..."
Antoine de Saint-Exupéry